čtvrtek 7. srpna 2014

Greece 2014: Dny na pláži & večerní procházky

Z vlastních zkušeností určitě víte, že dny na dovolené utíkají jako o závod a než se nadějete, je konec dovolené a vám zůstanou pouhé vzpomínky.
Ani letos tomu nebylo jinak. Na pláž jsme chodívali na cca 9:30 a zůstávali na ní do cca 17:30. Samozřejmě jsme mezitím měli pauzu i na oběd, která bývala minimálně hodinová.


U moře jsme se opalovali, pili různé osvěžující nápoje, jako pomerančové džusy, frappé nebo pivo, koupali se, hráli různé hry apod. Pro české turisty měli Řekové vytvořené speciální menu s nižšími cenami, což jsme vřele uvítali, jelikož je to tam poměrně drahé. Na dovolené si ale pořád dokola opakujeme: ,,Nepřepočítávat, nepřepočítávat!!!" Nemá to smysl.
Abych vám to přiblížila- u nás dáte za pivo okolo 30,-, u nich zaplatíte 3 eura a to ještě podle té nižší taxe pro Čechy. Ale zase třeba frappé jsme měli za 1,5 euro a to je super!Po celodenním válendu na pláži jsme se pokaždé odebrali na penzion, kde jsme ze sebe smyli mořskou sůl, nachystali se a vyrazili do centra dění, kde to večer ožívá. 

Skoro každý večer jsme chodívali na něco dobrého k jídlu. Nejdříve jsme vyzkoušeli gyros v pitě (2e), který jsem vám ukazovala už v prvním článku z Řecka, a taky i ten klasický na talíři (6e).
Řeknu vám, že ta porce se nedala sníst ani za Boha. Snědla jsem polovinu a už jsem myslela, že doslova prasknu. Nakonec to za mě dojedl přítel, protože má dva žaludky a velké porce mu nedělají problém, pokud má opravdu velký hlad, což asi měl :-)))U večeře jsem neustále něco obdivovala, jako květy a roztomilé malé koťátko, které se tam toulalo s dalšími třemi...Jakmile jsme dojedli, vyrazili jsme na obchůzku k malému přístavu, který byl hned naproti ,,gyrosárny". 
Ten večer jsem měla na sobě své oblíbené šaty z Asosu a přítel mě tak díky nim nazval ,,řeckou bohyní Anténou" :) U přístavu jsme udělali několik fotek a odebrali jsme se k dalšímu místu....


... tentokrát k zábavě! Zahráli jsme si air hockey, u kterého jsme se dost nasmáli a u kterého mě má sestra porazila, sakra! O pouhý bod....... :D


Pro dnešek to bude vše, pokračování zase příště :-)))

Mějte krásný den!


12 komentářů:

 1. Nádherný fotky, moc Ti to sluší. Máš pravdu, že to šíleně utíká, já byla úplně neštastná, když jsem měla jet dom. Byla jsem v Turecku a také to vychází draze, za pivo jsme dávali i stovku, když jsme tedy někam šli, ale jelikož jsme měli all inclusive, tak to nebylo častý :)
  Beauty of pink

  OdpovědětVymazat
 2. Juu super! .) Je vidět že jste si to užily :)))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Ten gyros vypadá fakt dobře! Doufám, že se jednou taky podívám do Řecka :)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné fotky :), jela bych hned taky. Líbí se mi ty modré šaty
  veru-life.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Pekné fotky :) V tých modrých šatách ti to pristane a páčia sa mi tvoje náušnice ;)

  http://just-followyourdreams.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 6. moc pěkný fotky, podle fotek to tam vypadá krásně :) a na té třetí fotce odspoda opravdu vypadáš jako antická bohyně! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jsi krásná v těch modrých šatech jako bohyně! Super fotky!

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné. Ty šaty ti moc sluší, k tomu ty vlásky, no kráska :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Ach ty modré šaty jsou nádherné!! odkud je máš?

  OdpovědětVymazat
 10. Ann, musím přiznat, že na těch fotkách jsi naprosto nádherná! Hrozně ti to sluší a ty naušnice? To je dokonalost sama o sobě:)
  Instantní krása

  OdpovědětVymazat
 11. Super fotky :) Tvoje oblíbené jsou i moje oblíbené :)

  OdpovědětVymazat
 12. užasné fotky:) muselo to být moc fajn:))

  OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za Vaše komentáře :-*
A pokud se mě budete chtít na cokoli zeptat, tak:
anyzzzz@seznam.cz :)