úterý 21. dubna 2015

WELLNESS POBYT / HOTEL SYNOT / PART 2
Krásný úterní večer! Jak se máte? Na mě je toho poslední dobou nějak moc. Neustále něco řeším, a to ve většině případech samé nepříjemnosti. Momentálně se všechno točí kolem školy a jejich povinností, které musím splnit. O tom, že už vím několik termínů zkoušek a zápočtů, které mě čekají hned za 2 týdny, se raději ani nezmiňuji, i když jsem se o nich právě zmínila, haha. Jediné, co mě motivuje, je blížící se léto a s ním i spojené prázdniny a dovolená. Ať už to je, prosím... Dneska bych vám ale povyprávěla o druhém dni našeho wellness pobytu, který jsme strávili v okolí Uherského Hradiště nebo přímo v něm. 

Ráno po snídani, která byla formou švédských stolů, nás v 10:00 čekala masáž a po ní jsme se vydali rovnou do archeoskanzenu v Modré. Počasí nám oproti předchozímu dni přálo, což bylo super. Stejně tak jako náš výlet do skanzenu. Nejenže jsme měli možnost vidět spoustu překrásných domečků, které představovaly život obyvatel Velké Moravy, ale také jsme si zašli na vyhlídkovou věž a potkali pár príma zvířátek, jako kozy, oslíka a několik prasat i prasátek, z nichž bych si jedno klidně odnesla domů.
A protože se hned vedle skanzenu nacházela i nová expozice sladkovodních ryb Živá voda, nezapomněli jsme ji navštívit. Velice nás zaujal podvodní tunel ve sladké vodě, který se nacházel v hloubce 3,5 metru pod vodní hladinou a my tak mohli spatřit několik druhů ryb. Kromě tunelu se nám líbilo i venkovní prostředí s rybníky, které bylo opravdu moc hezky udělané.


Po prohlédnutí expozice jsme zapadli na oběd do restaurace, která byla hned vedle skanzenu. Chtěli jsme si dát nějaké menu, ale bohužel měli kapustu, kterou nenávidím, tak jsem si vybrala dobrotu z jejich jídelního lístku, která byla vynikající. S plnými bříšky jsme se hned posléze vydali směr Buchlovice, kde jsme navštívili zámek- respektive jeho zámeckou zahradu, jelikož byl zámek ve všední dny zavřený. Docela mě to mrzelo, protože návštěvy interiérů různých zámků miluji, ale i přesto jsem si procházku po parku užila, především za krásného slunečného počasí.Z Buchlovic jsme se zajeli podívat do centra Uherského Hradiště a především si odpočinout. Po celém dni stráveném venku jsme se ani nedivili, že na nás padla únava. Proto jsme si obešli pár místních obchůdků, v naprosto skvělé dvoupatrové kavárně jsme si dali jogurtové smoothie a završili to pravou italskou zmrzlinou. To jsme ale neměli dělat, neboť dva kopečky byly jako čtyři a my jsme je ani za boha nemohli sníst! A při pomyšlení na to, že nás ještě čekala tříchodová večeře na hotelu, udělalo se nám mírně zle, haha.Bohužel jsme se jí nevyhnuli, ale aspoň si ji oddálili, co nejvíce to šlo. První chod byla tentokrát polévka, hlavní chod roláda plněná žampiony s rýží a karotkami a jako dezert si pro nás připravili bramborové šišky s mákem, které byly plněné povidly. Nenávidím mák, takže dezert putoval do žaludku mého přítele, achjo. Samozřejmě byl velice rád, haha.
I s plnými žaludky jsme využili možnost posledního využití wellness centra, kde jsme si odpočinuli ve vířivce i v sauně. Na pokoji jsme si ještě otevřeli víno, které jsme si s sebou přivezli a usnuli u televize. O tom, co jsme podnikli poslední den, vám zase brzy napíšu.


Mějte se co nejlépe a užívejte si jarní počasí!


Vaše A.

7 komentářů:

 1. Hezká reportáž z příjemného dne. Moc ti to slušelo! Buchlovice bych chtěla navštívit. Byla jsem tam tak před třiceti i více lety.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásné fotečky :) Musela to být parádní jarní dovolená :))

  OdpovědětVymazat
 3. My jsme byli na buchlovickem hradu a bylo skvele. Krasne fotky.
  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. zase - moc krásné fotky :-) a tu zmrzku bych klidně zbaštila za tebe... :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Jeee, v tom skanzenu jsem byla na velikonoční pondělí :) Hezké fotky :) Isabela

  OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za Vaše komentáře :-*
A pokud se mě budete chtít na cokoli zeptat, tak:
anyzzzz@seznam.cz :)