čtvrtek 1. září 2016

SUMMER VACATION/ DAY 2/ PANSKÁ SKÁLA, DĚČÍN


První školní den pro všechny studenty na základní a střední škole je, jak by řekla moje sestra, bo-hu-žel tady. A já s ní soucítím. Během těch dvou měsíců prázdnin, kdy vám budík nic neříká a najednou má zazvonit v 6:30? Prosím ne! Vím, že mě to čeká za necelé tři týdny, proto si užívám posledních volných dnů a snažím se myslet na cokoliv jiného než na školu (a státnice!). Dnes se tedy pustím do povídání o našem druhém dni stráveném na dovolené v Novém Boru. Právě tento den se mi líbil ze všech nejvíce, protože jsme navštívili hned dvě okouzlující místa, a to Panskou skálu a město Děčín. Ale nebudu předbíhat, vezmu to zase postupně od samého rána, kdy jsme se probudili do sice studeného, ale slunečného dne, a vyrazili na první snídani. Moc jsme si od ní ale neslibovali. Již párkrát se nám totiž stalo, že z údajných švédských stolů nebylo téměř co na výběr. Tady jsme se ale obávali naprosto zbytečně. Měli jsme opravdu každý den z čeho vybírat. Pečivo, müssli, jogurty, lívance, palačinky, džemy, zeleninové saláty, těstovinové saláty, volská oka, slanina, salámy, sýry, hermelíny... až jsme se rozmazlili. Ke snídani jsme si dávali i kávu z jejich kávovaru a džus.


Po vydatné snídani jsme se odebrali zpátky na pokoje, převlékli se a vyrazili na předem naplánovaná místa. Co si vybavíte, když se řekne Panská skála? Napadne vás, že je to místo, kde se natáčela známá pohádka Pyšná princezna? Těsně před okamžikem, než jsme skálu spatřili, jsem byla natěšená jako malá holka. Věděla jsem, že to bude zážitek. Skála připomínající varhany je jedinečný unikát, který předčí vaše očekávání. Nejenom na skálu je překrásný pohled, i z okolí kolem ní číší klid přírody.Jakmile jsme vytěžili maximum z pohledu na Panskou skálu, vydali jsme se do Děčína. Děčín je město, jehož dominantou je rozhodně říční přístav s mostem a zámek na skále, k němuž jsme se vydali rovnou z parkoviště. Cesta k zámku byla moc příjemná, jelikož jsme toho cestou hodně shlédli. Okrasné zahrady, vinice, pávi, hradby, růžová zahrada, přístupová ulice k zámku vytesaná ve skále- tím vším jsme se mohli kochat, než jsme dorazili k samotnému cíli s prohlídkou na zámku. Byla jsem z toho vážně nadšená!


Po prohlídce zámku jsme hledali restauraci, kde se najíme. Volba padla na restauraci Radnice, kde jsme si dali sice nezdravý, ale vcelku chutný oběd. Po něm už jsme se nezdržovali a rovnou zamířili k Děčínské zoologické zahradě. Překvapila mě její rozloha, protože se řadí mezi nejmenší ZOO v ČR. I přesto jsme v ní strávili poměrně dost času. Počasí nám po celou dobu přálo, takže jsme na hotel vůbec nespěchali.
V ZOO jsme se navíc seznámili s mraženou novinkou Ice'n'Go. Znáte někdo? Jako příchuť jsme zvolili dračí ovoce, vanilku a žlutý meloun. A právě žlutý meloun mi chutnal ze všech nejvíce! Pokud budete mít někde možnost, určitě tuto ,,kuličkovou zmrzlinu" vyzkoušejte. 


Cestou ze ZOO jsme se ještě zastavili u židovské synagogy a navštívili expozici Rajské ostrovy s mořskými a exotickými živočichy, která měla 4 patra. 


Mírně unavení, ale natěšení na večeři a posléze i tenis, jsme se vrátili na hotel. Večeře byla tentokrát lepší než den předchozí, ale bramborové pyré žádným bramborovým pyré nebylo. Kaše chutnala jako kaše ze sáčku, takže jsme byly se sestrou docela zklamané. Naštěstí alespoň maso s baby karotkami bylo moc dobré. Přítel zvolil jinou variantu z nabízených menu, a to vepřovou krkovici s rozpečenou bramborou, zelenými lusky a česnekovým dipem. To chutnalo výborně!


Po vyřádění na tenise nás čekal stejně jako předchozí den překrásný západ slunce a ohnivé nebe. 


Článek plný fotek z druhého dne na dovči je za námi!

Doufám, že jsem vám dala tipy na místa, která stojí za to navštívit a článek se vám líbil. Mějte se moc hezky,
vaše A.

4 komentáře:

 1. Tam muselo bý t krásně :) Suprové fotky :)
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 2. Museli ste mať naozaj pekný výlet, to prostredie je prekrásne:)

  OdpovědětVymazat
 3. Decin a zamek me silene laka! Nemame ho daleko a stale jsme se tam nebyli podivat! Budem to muset sakra napravit a o ZOO ani nemluve!

  OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za Vaše komentáře :-*
A pokud se mě budete chtít na cokoli zeptat, tak:
anyzzzz@seznam.cz :)